WIB WYCIECZKI
OFERTA
12

Dni

20

Atrakcje

8

Miasta

Pielgrzymka do Fatimy 09-20.03.2024
Wyjazd: 09 Marca 2024
Powrót: 20 Marca 2024
Przepraszamy, brak miejsc! Prosimy o zapisanie się na listę rezerwową
Miasto wyjazdu: Lublin
Adres:
Godzina:
INFORMACJE:

Pielgrzymka do FATIMY
Ars – Lourdes – Santiago de Compostella – Fatima – Aljustrel – Montserrat – Barcelona – La Salette

09-20.03.2024 – 12 dni
Cena: 2450 zł + 700E

Cena zawiera: Przejazd komfortowym autokarem z klimatyzacja, 8 noclegów w hotelach (pokoje 2-, 3-osobowe z łazienkami), 8 śniadań i 9 obiadokolacji, Opieka pilota wycieczek zagranicznych, Rezerwacje Mszy Św. – każdego dnia przewidziany jest czas na Mszę Świętą, Ubezpieczenie NNW i KL w Signal Iduna, Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny, Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników miejscowych, słuchawki, wjazdy do miast

Cena nie zawiera: Wydatków własnych, posiłków nie wymienionych w programie, Dodatkowych ubezpieczeń, zestawów Tour Guide – 80 zł

PLAN WYCIECZKI:

Plan Wycieczki

Dzień 1 ( 09.03 sobota )

* Zbiórka o godz. 19:00 (Msza Św.), pakowanie bagaży i wyjazd. Nocny przejazd przez Czechy, Niemcy do Francji.

Dzień 2 ( 10.03 niedziela )

* Po południu przyjazd do Ars we Francji i Msza Św. w Bazylice oraz nawiedzenie grobu Jean Marie Vianney – patrona proboszczów. Obiadokolacja i nocleg w hotelu (1).

Dzień 3 ( 11.03 poniedziałek )

* Po śniadaniu całodzienny przejazd do Lourdes. Po południu przyjazd na miejsce, zakwaterowanie w hotelu, Msza Św. i obiadokolacja. Po obiadokolacji przejście na wieczorną procesję ze świecami (2).

Dzień 4 ( 12.03 wtorek )

* Rano Msza Św. w Grocie i powrót do hotelu na śniadanie. Po śniadaniu czas wolny – zwiedzanie Lourdes: Grota Objawień, Bazylika Matki Boskiej, Bazylika Różańca Świętego. Droga Krzyżowa. Dalej szlak św. Bernadety i Msza Św. Czas wolny. Wieczorem obiadokolacja i udział w wieczornym nabożeństwie ze świecami. Nocny przejazd do Hiszpanii.

Dzień 5 ( 13.03 środa )

* W godzinach porannych przyjazd do Santiago de Compostella (trzecie pod względem ważności po Jerozolimie i Rzymie miejsce pielgrzymkowe w świecie chrześcijańskim) – Bazylika Św. Jakuba Apostoła, nawiedzenie krypty z relikwiami Świętego Jakuba, Msza Św. Po południu przejazd do Fatimy, zakwaterowanie w hotelu w Fatimie, obiadokolacja i nocleg (3).

Dzień 6 ( 14.03 czwartek )

* Rano Msza Św. w Kaplicy Objawień i powrót do hotelu na śniadanie. Całodzienny spokojny pobyt w Fatimie – religijnym centrum Portugalii. W tym miejscu trójka wiejskich dzieci wypasających bydło na okolicznych łąkach, doznała w 1917 r. sześciu objawień. Ujrzały one ponad konarami dębu „Panią jaśniejszą od słońca”. W Bazylice uświetniającej te wydarzenia znajdują się groby Hiacynty i Franciszka, którzy zmarli w latach 1919 – 1920 podczas epidemii grypy. Przejazd do Aljustrel – domu rodzinnego pastuszków (Łucji, Hiacynty i Franciszka). Droga Krzyżowa. Obiadokolacja i wieczorem Modlitwa Różańcowa i Procesja ze świecami (4).

Dzień 7 ( 15.03 piątek )

* Rano Msza Św. w Kaplicy i powrót do hotelu na śniadanie. Przejazd do Batalhi – miasteczka słynącego z Klasztoru Santa Maria da Vitoria, arcydzieła portugalskiego gotyku (XIV – XVI wiek). Dalszy przejazd do Nazare – niewielkiego portugalskiego miasteczka leżącego u stóp potężnego klifu, wznoszącego się ponad falami oceanu. Na szczycie urwistej skały w średniowieczu powstało niewielkie miasteczko Sitio. Największą budowlą jest tu piękny kościół Matki Boskiej z Nazare. Świątynia ta słynie z cudownej figurki N.M.P. oraz wielu cudów. Nazare sławne jest również jako kurort chlubiący się z powodu szerokiej, piaszczystej plaży. Popołudniu powrót do Fatimy, obiadokolacja w hotelu. Wieczorem Modlitwa Różańcowa i Procesja ze świecami (5).

Dzień 8 ( 16.03 sobota )

* Rano Msza Św. w Kaplicy w Sanktuarium w Fatimie i śniadanie w hotelu. Po śniadaniu przejazd przez Portugalię i Hiszpanię. Wieczorem obiadokolacja i nocleg w okolicach Lleida (6)

Dzień 9 ( 17.03 niedziela )

* Śniadanie i wyjazd do Montserrat, zwiedzanie Sanktuarium Czarnej Madonny (Cudowna Figura Czarnej Madonny w pustelni w górach Katalonii), Msza Św. Popołudniu przejazd do Barcelony na krótkie zwiedzanie miasta (Kościół Sagrada Familia, ulica Las Ramblas). Wieczorem przejazd do hotelu na wybrzeże Costa Brava, obiadokolacja i nocleg (7).

Dzień 10 ( 18.03 poniedziałek )

* Śniadanie, czas wolny na wybrzeżu Costa Brava , obiadokolacja , nocleg

Dzień 11 ( 19.03 wtorek )

* Po śniadaniu przejazd do Lyonu, trzeciej co do wielkości aglomeracji Francji, głównego centrum chrześcijańskiej Galii, siedziby Prymasa Galii. Spacer po Starówce: Katedra św. Jana Chrzciciela z pięknymi witrażami, Stare Miasto, Katedra św. Jana, Bazylika Notre Dame de Fourviere. Obiadokolacja w restauracji i przejazd w stronę Polski

Dzień 12 ( 20.03 środa )

* Przyjazd na miejsce i zakończenie pielgrzymki w godzinach porannych.

Cena: 2450zł + 700E

Cena zawiera: Przejazd komfortowym autokarem z klimatyzacja, 8 noclegów w hotelach (pokoje 2-, 3-osobowe z łazienkami), 8 śniadań i 9 obiadokolacji, Opieka pilota wycieczek zagranicznych, Rezerwacje Mszy Św. – każdego dnia przewidziany jest czas na Mszę Świętą, Ubezpieczenie NNW i KL w Signal Iduna, Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny, Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników miejscowych, słuchawki, wjazdy do miast

Cena nie zawiera: Wydatków własnych, posiłków nie wymienionych w programie, Dodatkowych ubezpieczeń, zestawów Tour Guide 80 zł

Uwagi:
1. Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie
2. Dokumenty potrzebne w podróży – ważny dowód osobisty, NA PIELGRZYMKĘ NIE JEST WYMAGANY PASZPORT
3. Pamiętamy również o zabraniu dokumentów i lekarstw.
4. W zwiedzanych obiektach sakralnych obowiązuje odpowiedni ubiór (długie spodnie i spódnice oraz zakryte ramiona)