WIB WYCIECZKI
WYJAZDY
ŁÓDŹ + POLSKIE HOLLYWOOD + ZOO + EC1 MIASTO KULTURY

Wycieczka szkolna do Łodzi, wiele atrakcji


PROGRAM WYCIECZKI

DZIEŃ 1

* Wyjazd z miejsca zbiórki

* Łódź  – spacer po Księżym Młynie, wejście na teren loftów „U Scheiblera”, spacer po uznawanej za najdłuższą handlową ulicę Europy – ulicą Piotrkowską, gdzie zobaczymy między innymi wiele pięknych kamienic secesyjnych z początku XX w., słynną aleję gwiazd, pomnik Misia Uszatka czy Fortepian Rubinsteina. Następnie spacer po Manufakturze, zwiedzanie (z zewnątrz) dawnego imperium fabrykanta  Poznańskiego m.in.: przędzalnia, tkalnia, wykańczalnia, elektrownia, domy familijne dla robotników, drewniany kościół św. Józefa z XVIII w., oraz zwiedzanie ciekawych zakątków miasta.


* Muzeum Fabryki – zwiedzanie muzeum zlokalizowanego w jednym ze zrewitalizowanych pomieszczeń pofabrycznych w których mieściła się dawna drukarnia. Wizyta w nim dostarcza informacji na temat historii tego wyjątkowego miejsca, jakim jest dzisiejsza Manufaktura.

* dojazd do pensjonatu , zakwaterowanie, obiadokolacja


DZIEŃ 2


* śniadanie


* ZOO Łódź może nie jest największe i najstarsze w Polsce ale naprawdę ma sporo unikatowych okazów zwierząt do pokazania. Hitem jest oczywiście pawilon Orientarium poświęcony faunie i florze Azji Południowo – wschodniej.


* EC1 Miasto Kultury – to świetnie zrewitalizowany ponad 100 letni budynek po elektrociepłowni. Obecnie w kompleksie mamy do dyspozycji Centrum Nauki i Techniki, gdzie mieści się 150 interaktywnych stanowisk, Planetarium, Centrum Kultury Filmowej a przy odrobinie szczęścia czasowego wejdziemy na taras widokowy skąd rozpościera się widok na całą Łódź; Kino Sferyczne oraz Planetarium


* obiad w EC1