WIB WYCIECZKI
WYJAZDY
ŁÓDŹ + SUNTAGO + POLSKIE HOLLYWOOD

Wycieczka szkolna do Łodzi, wiele atrakcji

PROGRAM WYCIECZKI


DZIEŃ 1

* Wyjazd z miejsca zbiórki

* Łódź  – spacer z przewodnikiem – kroki skierujemy na dawny średniowieczny trakt, przecinający miasto na osi północ-południe, ulicę Piotrkowską, jedną z najdłuższych ulic handlowych w Europie, wzdłuż której w XIX wieku rozwijało się miasteczko. Na łódzkiej Pietrynie, nie zabraknie wrażeń i atrakcji, łączy się tu bowiem wiele szlaków: filmowy, bajkowy. Koniecznie trzeba także odwiedzić na Piotrkowskiej Tuwima oraz Misia Uszatka. Nasz spacer oprócz ciekawostek na temat fabrycznej Łodzi urozmaicać będą opowieści o filmowych tradycjach miasta, zwiedzimy łódzką filmówkę, wraz ze słynnymi schodami. Spacer po dawnym imperium przemysłowym Poznańskiego, obecnie centrum Manufaktura.


* Warsztaty filmowe – czas trwania 1,5h, podział na grupy max. 25 osób Jak powstaje film animowany? Jak to się stało, że Miś Uszatek  czy lokomotywa Tom potrafią poruszać się na ekranie? Podczas warsztatów każdy uczestnik będzie mógł wcielić się w rolę reżysera bądź scenarzysty tudzież operatora. Grupa stworzy filmową historię oraz scenografię.  Finałem będzie króciutki film animowany (w którym zagrają sami twórcy).


„Zostać scenografem”  –  koncepcja, projekt, rozplanowanie i wykonanie scenografii. Trzeba dobrać odpowiednie materiały i przede wszystkim współpracować w grupie.  Zajęcia te uczą koncepcyjnego myślenia, planowania i zarządzania czasem.  Odpowiednie miejsce, ograniczona przestrzeń, kształtowanie zmysłu plastyczno-wizualnego dzieci.

lub


„ Plastusiowy pamiętnik” – podczas zajęć dzieci dowiedzą się czym jest animacja lalkowa, jak zbudowana jest lalka animacyjna. Będzie okazja rozwinąć w trakcie zajęć  zdolności manualne i wyobraźnię. Dzieci poznają podstawy budowania lalki animacyjnej w praktyce, tworząc ulubionego bohatera  filmu  animowanego. Najpierw projekt potem wykonanie postaci  z wykorzystaniem różnorodnych materiałów np. drucianego szkieletu, plasteliny, czy przedmiotów codziennego użytku. Wykonaną postać dzieci zabierają do domu.


lub


„ Stacja Animacja„ – Zajęcia o charakterze kreatywnym, polegające na tworzeniu własnego filmu animowanego. Uczestnicy, podzieleni na zespoły, wymyślają fabułę, rysują bohaterów oraz scenografię, a następnie samodzielnie kreują historię. Edukator, opierając się na materiałach dydaktycznych, wyjaśnia wybrane techniki oraz sposób tworzenia filmu animowanego. Po skończonych zajęciach, powstały film jest przez prowadzącego montowany, udźwiękawiany, a następnie zamieszczany na muzealnym kanale serwisu YouTube.

* dojazd do pensjonatu , zakwaterowanie, obiadokolacja


DZIEŃ 2


* śniadanie


* Pobyt  w Park of Poland- SUNTAGO ..Gdy masz ochotę na odpoczynek po ciężkim tygodniu nauki….
Jamango – Jedyna w swoim rodzaju wodna dżungla pełna atrakcji i niespodzianek na światowym poziomie!


* obiad w EC1